Силна експлозия разтърси либийската столица Триполи, след като над нея прелетяха самолети на НАТО, съобщи кореспондент на агенция Франс прес. Четири експлозии бяха чути в Триполи по-рано днес, разказват очевидци. Либийската столица е редовно мишена на ударите на
самолетите на алианса.
Междувременно частите на Муамар Кадафи са атакували позиции на опозицията в Мисрата с артилерия и ракети, предаде Ройтерс. Седем души са загинали, ранени са четирима души. Атаката на правителствените войски е била насочена срещу контролно-пропускателен пункт, близо до района на основните бойни действия.
Лоялни на либийския лидер Муамар Кадафи военни са влезли в сражение и с въоръжени части на антиправителствените сили в пустинния град Ал Куфра, намиращ се в отдалечената югоизточна част на Либия, предаде телевизия “Ал Джазира”. Либийските бунтовници, които защитават град Зинтан, успяха да отблъснат силите на Кадафи.
