Гъст черен дим се стелеше тази сутрин в района на един от ТЕЦ-овете на Топлофикация - Перник. Носеше се и задушлива миризма на кабели. Предполага се че източникът на дима е около бившето предприятие "Благой Попов" в града, в което през нощта понякога се вкарват и режат вагони за скрап.

От топлоснабдителното дружество увериха, че не се касае за авария в ТЕЦ-а и обясниха, че и друг път през нощта се е случвало да се носи такъв дим, като тази нощ са се виждали и пламъци, но те са били твърде далеч.

В Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" към МВР не са постъпвали сигнали от граждани за проблеми във въздуха. Дежурният от пожарната в Перник също не е регистрирал обаждания от жители на града за влошено качество на въздуха. Около 21:00 часа снощи обаче е горяло локално бунище в един от пернишките квартали, като пожарът е бил потушен.