Почти 64 процента от учениците у нас са преживяли насилие. Изводът се базира на данни на специално проучване. Според резултатите, 18 процента от децата са били жертва на физически тормоз. Всеки втори е страдал от обиди и грубо отношение. По-честа жертва на словесната агресия са момичетата, а на физическо насилие - момчетата.

Най-често по-малките са принуждавани да лъжат или да набият някого. Често са били изнудвани да дават пари. Около 17 процента са били жертви на домашно насилие.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google