Според статистика на Европейския съюз българските тийнейджъри са най-мързеливите на Стария континент. Цифрите показват, че родните младежи започват работа едва на 23 години.  

За сравнение в Холандия тийнейджърите се трудят от 16-годишни, в Англия - от 17, а в Германия и Австрия от 19.

Половината от младежите у нас предпочитат да се захванат със собствен бизнес, за да нямат началници, а в Европа тийнейджърите се насочват към предприемачеството заради предизвикателството да успеят. Желанието на българските ученици обаче е да работят, за да имат по-висок стандарт от съучениците си.

Според специалистите мързелът е естествено състояние на човешкия организъм, защото природата ни е създала да съхраняваме енергията си. От психологична гледна точка хората предпочитат да изглеждат мързеливи тогава, когато се страхуват от грешка или провал, твърдят експерти.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google