Министри са разработвани, а някои депутати първи мандат са финансирани от фирми, които очакват да им се върне услугата. Това заяви в предаването "Тази сутрин" бившият заместник- директор на Агенция "Митници" Антоний Странджев.

В първото си интервю не само след напускането на поста, но и въобще, той говори за съперничеството между митниците и МВР при залавянето на контрабанда, както и за покровителстването на тази дейност. Странджев обаче отказа да посочи конкретни имена.

Относно напускането на поста си Антоний Странджев заяви, че едно тежко бреме е отпаднало от плещите му. Жал ми е за г-н Ваньо Танов, който остава самичък, заяви Странджев. Той е честен човек, който отстоява интересите на България.

Миналата година  в медиите беше замесено моето име, изваждаха се някакви псевдоними, вчера г-н Борисов заяви, че е изгубил доверието си върху мен, но това не ме притеснява. Аз 20 години правя име, докато някои трупаха пари, заяви още Странджев. Той прочете докладна записка, която е писал на 22 март 2010 г. до премиера Бойко Борисов и до главния прокурор Борис Велчев, с която информира какво се случва в митниците.

След като се е запознал със записката, след няколко дни ми се обади секретарката му и ми каза или да ходя да си взема документа, или ще го унищожи. След като си го взех, отидох при г-н Танов с рапорт за напускане. Казах му, че отново сме изправени срещу вятърни мелници, нямаме гръб, отново сме сами. Тогава Танов ме убеди да остана, разказа още Странджев.

С опита, който имам при борбата с контрабандата, много добре познавам капацитета на специалните служби. Едно ГКПП работят около 20 служители на смяна, а оперативно се обслужва от 18 служби. Не е възможно да отида през нощта и да вдигна бариерата, за да минат 18 тира.

По думите на Антоний Странджев никога не е имало пряк натиск от страна на МВР. Не може някой да ти вдигне телефона и да ти каже в пряк текст нещата, заяви Странджев.