От днес Тунис е в тридневен национален траур. Той е в памет на загиналите по време на масовите безредици, започнали в края на декември и довели до падането на режима на бившия държавен глава Бен Али.

Над 100 души загинаха през последните пет седмици при протести срещу режима. Миналата седмица Бен Али избяга в Саудитска Арабия под натиска на уличните протести. Временното правителство реши да обяви всеобща амнистия за политическите затворници. Освен това властите решиха да признаят официално забранените политически партии.

Всички политически затворници получиха амнистия и бяха освободени. Правителството обяви още, че от идната седмица ще бъде възобновена работата на училищата и университетите. Междувременно в Европейския съюз започна процедура по замразяване на авоарите на сваления от власт Бен Али.