Кабил се позова на закона, според който Държавната агенция по горите трябва да оспори пред съда решението за върнатите имоти на лидера на НДСВ. Аз като министър нямам право да извършвам това действие, заяви той пред БНР

Междувременно в съобщение от Министерството на земеделието (MZGAR.government.bg) се казва, че Нихат Кабил няма да сезира прокуратурата за обвиненията на арх. Георги Янев в корупция във ведомството, след като вчера той се извини за цитирам "необмислени и недоказуеми твърдения".

Министърът подчертава, че при следващи подобни обвинения отново ще изисква доказателства и ако ги получи, ще ги огласи публично и ще предприеме строги административни мерки. При недоказани твърдения, обаче той ще сезира компетентните органи, се казва още в съобщението.