
В южните райони на Калифорния всичко беше покрито със сажди и тънък дим, което принуди местните жители да сложат маски. Федералните власти отпуснаха специална помощ на хората от Калифорния, които бяха засегнати от бедствието. По оценка на местните власти щетите са за повече от един милиард долара.
Съмненията за умишлен палеж в Калифорния не се оправдаха, но затова пък в Гърция се оказа, че огънят е запален нарочно. Повече от 60 души загинаха в пламъците, хиляди хора останаха без подслон. Страната беше потресена от трагедията на една майка, изгоряла заедно с четирите си деца край село на полуостров Пелопонес.
Костас Караманлис, премиер на Гърция: "Аз изпитвам болка, дълбока болка за тази майка, изгубена в пламъците, прегърнала децата си. Аз изпитвам и гняв. Същия гняв, който чувствате и вие".
Медиите отправиха обвинения към властите, че въпреки предупрежденията на експертите за възможни стихийни пожари не са взели навреме мерки и на практика са се оказали неподготвени. Управляващите обаче успяха да осигурят средства за компенсация на пострадалите от бедствието граждани.