Оградите на строежите са сред най-любимите места за разлепване на плакати. Много популярни са и стълбовете и трафопостовете. Почистването на плакатите по принцип е работа на партийните централи, които са ги залепили. Ако те не го направят, това по принуда ще направи общината чрез фирмите за чистота.

Общината вече е изпратила предупредителни писма до партийните централи. До 8 ноември всички предизборни плакати трябва да изчезнат от оградите и стълбовете на София.

Гален Ганчев: "От тук нататък следва ние да предприемем действията по почистването, като самото заплащане трябва да си го поемат самите политически партии. Данъкоплатеца не е длъжен при разлепването на агитационни материали да плаща за тяхното разлепване.

Както не плаща за тяхното залепване така няма да плаща и за тяхното разлепване. Тук като пример ще ви дам, че когато имаше предизборна кампания, организаторите не си бяха почистили и самите организатори бяха така добри да си заплатят почистването".

Проблем обаче е това, че на някои места плакати на кандидатите за кметове и общински съветници са лепени един върху друг.

Гален Ганчев: "Имаше един такъв случай, при който беше толкова дебел самият пласт плакати, че при един валеж плакатите бяха паднали. И Концесионерите почистиха".

Сметките на експертите показват, че за почистването на плакатите в София ще са необходими близо 200 000 лева. Това е колкото пет пъти да бъде измит най-големият булевард в София – "Цариградско шосе".