Близо 5000 души демонстрираха в Тбилиси в петия ден от началото на протестите в Грузия, който са с основна цел оставката на президента Михаил Саакашвили. Демонстрантите издигнаха плакати с лозунга "Миша (Саакашвили) трябва да си отиде", като много от тях криеха лицата си с шалове.
Участници в демонстрацията блокираха главния булевард в грузинската столица в участъка пред парламента, където в четвъртък ще бъде се състои военен парад по случай националния празник - Денят на възстановяване на независимостта на Грузия.
"Готови сме за решителна битка", предупреди Нино Бурджанадзе - някогашна съюзница на Саакашвили и бивш председател на парламента, която сега е един от лидерите на опозицията.
През първия ден на протестите в събота се събраха около 6000 демонстранти, а в понеделник и вторник - едва неколкостотин. Няколко опозиционни партии отказаха да се присъединят към манифестите.

Снимка: БГНЕС