По време на обиска полицията е иззела още толкова попълнени адресни карти, подготвени за регистрация.
Шестима от регистрираните би трябвало да са настанени в административна сграда в центъра. Оказа се заключена. Имотът е собственост на племенника на кмета Венцислав Ангелов.
„Той е собственик на кооперацията, той си е регистрирал работници, временни работници, сега идва жътвена кампания, не може да няма хора”, обясни Силвия Генкова, секретар на кметство Голямо Пещене.
В края на вчерашния работен ден обаче кметският роднина направил опит да регистрира още 25 души.
„Доказателствата са, че самите лица не са участвали в пререгистрирането си, както и че не знаят, че са адресно регистрирани на този адрес в това село”, съобщи гл. инспектор Росен Иванов, директор на ОД на МВР - Враца.
Заради масовия внос на избиратели се активизират и от противниковия лагер. Жена, например, е регистрирала временно в имота си свои близки. Обяснява поведението си така: „Реших това да е ответна реакция на действията, които се вършат в момента”.
Кметът и племенникът му са задържани за 24 часа. Разследва се подобен случай и в село Враняк, където само за ден временни жители са станали 16 души.
