Около 3000 фенове подкрепяха българският шампион. "Барселона" поведе още в 7-та минута с гол на Иниеста. Вторият гол падна в 39-та минута.

При условия на проливен дъжд сините направиха няколко добри атаки през първото полувреме, но нямаха шанс да вкарат гол. Вратарят Валдес спаси опасен удар на Станислав Ангелов, а Христо Йовов не успя да засече топката от удобна позиция пред вратата на Барса.

След почивката "Барселона" вкара още три гола -в 49-та, в 58-та и в 93 тата минута на мача. По този начин сегашният отбор на "Барселона" надмина постижението на предшествениците си от 1976 година. Тогава Барселона победи "Левски" на същия стадион с 4:0. Следващите срещи от Шампионска лига са на 28 септември. Тогава Левски посреща Челси в София, а Барселона гостува на Вердер.