По това време на годината в турските курорти и специално в Мармарис, където станаха взривовете почиват стотици българи, привлечени от изгодните цени и условия. Сега страхът кара много от кандидат- курортистите да преосмислят маршрута си.
Василка Панковска: “Не мисля, че е опасно да се посещават турските курорти в никакъв случай, даже, ако трябва да уточним, самите случки не са в курортни зони, те са в курортни райони, защото самото име Анталия е символ на курорт, но те стават в едни градски зони, където няма ваканционни хотели”.
Въпреки тези уверения, много българи отказват закупената почивка. Туроператорите обясняват, че при покупката на пакет за почивка вие подписвате договор, според, който ако се откажете от ваканцията, дължите неустойка на агенцията. Размерът на неустойката зависи от това, в колко луксозен хотел ще почивате и колко дни преди заминаването се отказвате.
Туристическата агенция трябва да ви върне парите без неустойка, само когато се отказвате при възникнали форсмажорни обстоятелства. Например, както беше случай с цунамито в Индонезия и Тайланд. Атентатите в Турция не са обявени за форсмажор нито от турското, нито от българското правителство.
