Засега не е ясно дали освободеният преди два месеца директор на резерва - Димитър Димитров и неговият заместник Георги Богданов, ще бъдат подведени под наказателна отговорност.
От общо 209 сигнала за нарушения прокурорите са образували дела по 87. Разследват се и фирми и складове, които са имали договори за доставки и съхранение на запаси на Държавния резерв и военно временните запаси. Едно от дружеството е мандра в Севлиево, в чийто склад полицията и инспектори на резерва вместо осем тона сирене и кашкавал в тенекиите открили вода и няколко мухлясали пити.
Само тук злоупотребата е за над 200 хиляди лева.
Имам допълнителната информация, че прокуратурата е имала необходимост по някои от проверките с за още допълнителна информация от МВР, която трябва да се събере. И конкретно по сигналите срещу освободения председател все още нямам от тях отговор.
Един от мотивите на Емел Етем за отстраняването на Димитър Димитров като директор на резерва бе че при договарянето и купуването на нови запаси е надхвърлил драстично определения му бюджет. Димитров продължава да се счита за жертва на политическо уволнение и твърди, че няма от какво да се притеснява.
Когато сключвах тези договори, никой официално не беше казал, че така тотално са ни орязали средствата.
За други 79 от предадените сигнали за нарушения в Държавния резерв прокуратурата обаче е категорична, че няма данни за престъпления.
