Те ще бъдат авангард на международните мироопазващи сили, за да улеснят разполагането на ливанската армия и изтеглянето на израелските войски. Израелските удари в Газа обаче продължават.

Двама палестинци загинаха, а четирима бяха ранени при израелски ракетен удар тази нощ в бежанския лагер Хан Юнис в ивицата Газа. Разрушена беше къщата на водача на местното звено на "Бригадите на мъчениците от Ал Акса". Стотици хора се събраха, за да наблюдават работата на спасителите, които разчистваха развалините на сградата.

Според свидетели загиналите пренебрегнали предупреждението на израелската армия да напуснат района преди въздушната атака. Тя била предприета понеже, по данни на разузнаването, в къщата имало склад на оръжие и боеприпаси на тази екстремистка групировка.