Камен Ситнилски отказа да съобщи имената на министрите дали обяснения, докато не приключи проверката. Нещо, което щяло да стане скоро: “Понеже сделката не е приключена. Ние се насочваме към тези предварителни документи и действия с оглед да установим тяхната законосъобразност”.

Папката с разследването на строежа на детската болница прекара две години на бюрото на бившия главен прокурор Никола Филчев. Според Ситнилски обаче, няма данни тя да е използвана за някакъв натиск.

Прокуратурата прави голяма проверка на двамата прокурори Николай Ганчев и Люлин Матев, които са били засечени, че говорят с лица от престъпния свят. Ганчев пък днес е дал справка за доходите си, с които е построил хотел във Велинград.

Цялото интервю с прокурор Ситнилски гледайте утре в предаването “Сеизмограф” по Би Ти Ви. Темата на Светла Петрова тази събота е "Тайният живот на държавните обвинители".