Популярността на сайта се дължи, както на спортното събитие, така и на необичайния подход към футбола, изпъстрен на моменти с пиперлия хумор.

Дон Лу стартира своя сайт още миналия ноември за да даде воля на своите мисли за живота, музиката и любовта си към футбола. 36-годишният журналист е отразявал световното по футбол през 2002 година, води спортна колонка в един вестник и въобще не е чужд на страстите на запалянковците.

Успехът на блога на Дон е показателен за растящата популярност на футбола сред китайците. Вярно, че отборът на страната не е сред световните сили в този спорт и не участва на финалите в Германия. Това си има своите добри страни - запалянковците гледат на играта като на шоу и оценяват нейната красота.

Футболните фенове в Китай отдавна са се примирили с реалността, че Китай няма значими постижения във футбола през последните десетилетия.

Участвахме в квалификациите за последното футболно първенство, но нямахме късмет. В този смисъл няма някакво съжаление когато гледаме мачовете. Това значи, че все повече и повече китайци просто оценяват красотата на играта.
Студиото на Дон е в хола на собствения му апартамент в Пекин. За да е пълно шоуто той често застава пред уеб камерата в този вид. Като повечето китайци и Дон вика за Бразилия, а на стената виси фланелка с номер 9 и автограф от Роналдо.