
На медийния фестивал в Албена три от развлекателните програми на Би Ти Ви спечелиха първи награди. Това са двете най-нови продукции на телевизията "Такъв е животът" и "Смях в залата" и утвърденото предаване "Шоуто на Слави". Тази вечер е официалното закриване на 12-тото издание на феста в Албена.
Реалити шоуто на Би Ти Ви “Такъв е животът- дом Шейново” се пребори за първото място в конкуренция с много международни програми, както и с българското издание на “Биг Брадър”.
Защото е много добра продукция. Това е отговорът. Качеството на тази продукция е много високо спрямо останалите, излъчвани в България. А и тематиката е много интересна- човешките моменти в живота са много добре уловени. Друг мотив на журито е, че "Такъв е животът" е много оригинален и трудно осъществим проект.
В категорията за комедийни шоу продукции предаването на Би Ти Ви "Смях в залата" е било обявено за фаворит в конкурсната програма, най-вече заради присъствието на известния актьор известният актьор Кръстьо Лафазанов.
Любимото на голям процент от зрителите в България – “Шоуто на Слави” и в предишни години е печелило награди от телевизионния фестивал в Албена. Тази година обаче конкуренцията е била доста по-голяма, а и са били представени много нови продукции, но шоуто не отстъпва от силните си позиции.