
Градският прокурор твърди, че Волен Сидеров може да бъде преследван за подбудителство към лъжесвидетелстване, за лъжесвидетелстване и за това, че е спомогнал на лице, извършило престъпление, да избегне наказателно преследване.
Имунитетът на Сидеров се иска заради инцидента на магистрала "Тракия" на 7 април, когато след катастрофа бе нанесен побой на 22-годишния Явор Доков. Първо за случилото се беше обвинен Павел Чернев, но после стана ясно, че побоят е нанесен от шофьора на Волен Сидеров, който е бил накаран да укрива истината. Затова според прокуратурата има достатъчно данни, че Волен Сидеров е извършил три престъпления.
Лидерът на "Атака" обяви, че искането е активно мероприятие, което целяло отстраняването му от политическата сцена.
Градският прокурор отхвърли тези обвинения.
"Когато наказателното преследване се насочва срещу политик винаги той съзира в това някакъв политически елемент, едва ли не някой друг е поръчал това, но фактите са факти и ние сме длъжни по закон да предприемем тези действия", коментира Бойко Найденов.
Борис Велчев е съобщил, че след като се запознае с писмото най-вероятно ще отправи искането утре.
Досега прокуратурата е поискала имунитетите на общо 7 депутати от 40-ия парламент. Ако сега Сидеров бъде съден и признат за виновен го заплашват до 5 г. затвор.
***
Междувременно "Атака" обжалва наложената им от Столична община забрана утре да протестират пред НДК, докато тече срещата на външните министри на НАТО. Волен Сидеров обяви, че ако отказът бъде потвърден ще обжалва в съда. Той гарантира, че организаторите на митинга няма да търсят нарочни сблъсъци с органите на реда. Според Павел Чернев обаче, политическото ръководство на партия “Атака” ще направи опит за сблъсък със силите на реда на утрешния митинг с цел увеличаване популярността на “Атака”.