Индиго е едно от най-сложните дела в държавата, уточни съдията Антон Станков. Де юре случаят е сложен, защото в масовата блъсканица деца са довели до смъртта на други деца. “Това е едно престъпление чрез бездействие, извършено в една много сложна фактическа обстановка. Точно в този смисъл са и мотивите на Върховния касационен съд”, допълни Станков.
Затова градският прокурор Бойко Найденов е решил да свика специален екип от Градската и Върховната прокуратури, който да прецени следващите стъпки в обвинението. Едва тогава градският прокурор ще реши дали да приеме отвода на обвинителите по делото.
“Кой има интерес от това нещо, от мотаенето на това дело? - Най-малко прокуратурата. Най-малко прокурорите, които работиха по цели дни и нощи тогава, събираха всички доказателства и подробности”, категоричен бе Бойко Найденов.
“В момента не мога да кажа, че се оказва натиск, но в същото време по това дело са давани многобройни обещания, преди то да стигне до съдебна зала.Така че, нито аз, нито колегите от прокуратурата могат да носят отговорност за обещанията на другите лица”, заяви Станков.
Според Бойко Найденов 60-те столични прокурори ще се справят с исканията по обвинителния акт, за да завърши делото с решение.
