
В рамките на 10 дни в най-голямата зала в София, в кината “Люмиер”, “Одеон”, Дома на киното и Евро-българския културен център ще бъдат показани над 180 филма от цял свят. Ще гостуват над 130 световно известни имена от света на киното - Сър Алън Паркър, спечелил сърцата на българските зрители със филмите си "Пилето", Стената, "Ангелско сърце" и Евита; звездата от прословутата група Монти Пайтън - Тери Джоунс; немският режисьор Фолкер Шльондорф - носител на "Оскар" и Златна палма за невероятния си филм от 1979 година - "Тенекиеният барабан" екранизация по едноименното произведение на Гюнтер Граас.
Десетото юбилейно издание ще бъде открито с филма спечелил “Златна палма” в Кан през 2005 година - "Детето" на белгийските режисьори и братя Дарден.
Кинозалите ви очакват. А тези, които няма да могат да бъдат част от София Филм Фест, с предстоящите интервюта и репортажи Би Ти Ви ще ви направи съпричастни на блясъка и магията на киното през тези 10 дни.