Израел трябва незабавно да започне изтеглянето на войските си от палестинските територии. Това заяви днес съветничката по въпросите на нацианалната сигурност на американския президент Кондълийса Райс.

Израел ще направи всичко възможно да приключи максимално бързо военната си операция в палестинските територии. Това обещал лично израелският премиер Ариел Шарон по телефона на американския президент Джордж Буш.
В разговора Буш директно поискал Израел да изтегли армията си, за да не обрича на провал посещението в района на държавния секретар Колин Пауъл.

Самият Пауъл обяви днес противно на вчерашните си изявления, че ще поиска среща с Ясер Арафат, ако обстоятелствата позволяват.

Израелската армия продължи да разполага с хеликоптери свои части край нови палестински селища на Западния бряг. Само в района на Наблус днес бяха убити още най-малко шест души, с които броят на загиналите палестинци днес наближава 15.

Израелските сили вече трети ден не могат да установят пълен контрол върху Наблус и лагера Дженин, където продължават ожесточените улични сражения. Израелските сили вече трети ден не могат да установят пълен контрол върху Наблус и лагера Дженин, където продължават ожесточените улични сражения. В Дженин израелската армия срива с булдозери къщите на палестинците, които отказват да се предадат.

Отново нарасна и напрежението по северната израелска граница, след като екстремистите от ливанското движение "Хизбулла" обстрелваха с ракети военни и граждански обекти в пограничния район. Израелските власти призоваха жителите на близките селища да се евакуират в скривалищата, а авиацията нанесе контраудари в Южен Ливан.

В Рамала израелската армия отново обстрелва главната квартира на Арафат. Четирима от охранителите на палестинския ръководител били ранени, но самият той не е пострадал. Изстреляните от израелските сили ракети попаднали в заседателната зала, съвсем близо до помещенията, в които са Арафат и стотина палестинци и чужди активисти.

Според официалното съобщение на израелската армия частите й стреляли по комплекса, след като оттам открили огън по тях.