Станало му лошо, докато пиел сода. И паднал на масата. Част от клиентите се опитали да помогнат. Момичетата от заведението се обадили на Бърза помощ, където приемат сигнала.

От местопроизшествието се опитват да извикат санитари от Пирогов, които отказват да дойдат, с аргумента, че не са такива правилата. Очевидци случайно пресрещат линейка, но вече е много късно. Обърнахме се за обяснение към дежурният екип. Там играеха карти.

Според закона за здравето пациент може да се настани в най-близката болница, ако състоянието му го позволява. И всяко медицинско лице, което откаже да окаже помощ се наказва с глоба до хиляда лева.

От здравното министерство обясниха, че на подадения сигнал на телефон 150 в централата на спешна помощ са се отзовали две линейки. Едната е пристигнала на мястото на инцидента 13 минути след сигнала. Според министерството, забавяне в действията на екипа на спешна помощ няма.

В отговора до Би Ти Ви се казва още, че от Пирогов са отказали да окажат спешна помощ, защото искането е било отправено към санитари в болницата, които нямат такива правомощия. Сигналът за човек в тежко състояние не е подаден към Информацията на болницата или към друго отговорно лице.