Според речните специалисти ледът по реката все още не е опасен за корабоплаването, тъй като по-голяма част от него е като ледена каша. Трети ден Добруджа е скована от минусови температури и силни ветрове. В най-източните точки на България - Шабла и нос Калиакра синоптиците отчитат температури под минус 17 градуса.

Лед скова черноморския бряг на залива край Каварна. Прибоят на морето е украсил с ледени шушулки рибарските лодки. Откритите гемии на пристана са замръзнали в очакване на по-топло време. Да се спасят от щорма над 30 кораба са потърсили убежище в Каварнениския залив.

Корабите акостират, защото залива е от западната страна и там обикновено вълнение не се образува, само когато вятърът е от запад, но това са по-редки случаи. При такава обстановка корабите застават на залива.

Въпреки минусовите температури обаче морето все още не е замръзнало. Местните хора споделят, че това не се е случвало от далечната 1929 година. За да се образуват плаващи ледени блокове морето трябва да е спокойно, а температурата на водата под минус 5-6 градуса.