На 20 януари точно по обяд в дома на възрастна жена от Перник дошли двама - мъж и жена.
Жената казала, че има пет кокошки и мнимите "санитарни инспектори" се заели с дезинфекцията. Мошениците ловко използвали актуалната за момента тема за птичия грип, а възрастната жена била готова да съдейства.

Към настоящият момент това е първият случай, но няма изключение това да се повтори не само в този район, а и в страната, а потенциални жертви са възрастни и самотно живеещи хора, които са изключително доверчиви. Така баба Цветанка решила, че щом някой идва да пръска срещу птичия грип, работата е сериозна.

За материалите за дезинфекция, които използвали, крадците поискали пари - 2.50 лв. Бабата бръкнала в чантата, за да им даде.Те видели, че там има пари и накарали бабата да излезе, за да дезинфекцират и стаята срещу птичи грип. След "дезинфекцията" пенсията на жената вече я нямало в чантата.