През 1947 г. се появяват първите двуетажни автобуси, за да заменят тогавашните тролейбуси от ерата на Втората световна война. Между 1956 и 1968 г. са пуснати около 2 760 автобуса, като прогнозите били, че машините няма да издържат повече от 17 години. Днес червените "Господари на пътя" са част от атмосферата на Лондон и една от големите атракции на града. В транспортното учреждение обаче смятат, че колите са остарели, а и не отговарят на изискванията на Европейския съюз за достъпност и безопасност.

В Лондон има около 3 - 4 милиона души, които не могат да ползват тези стари автобуси. Това са хората с физически увреждания и старите хора, които имат проблеми със стъпалата. Тези автобуси са неудобни, те принадлежат на едно отминало време.
Старите автобуси ще бъдат заменени от по-големи и по-достъпни двуетажни машини, които могат да поберат около 140 пътници. Но за лондончани е трудно да се разделят с остарелите "господари на пътя".
Лондонският автобус е уникален, с кондукторите си, които са винаги приветливи и познават без грешка целия град. Да се возиш в тези автобуси е страхотно!
Редовната автобусна линия - 159 ще направи последна обиколка из тесните и забързани лондонски улици, преди да се отдаде на заслужена почивка след 50-годишната си вярна служба.