В Тунис днес започва световна среща за информационното общество. Няколко български проекта са одобрени за участие в надпреварата. Това са: порталът "Дискавър Бългерия" - в категорията "е-култура"; "Ай-Сентърс" - в категорията "e-приобщаване"; Играта Chi:Kho; програми на министерството на финансите, на Медицински университет в София и софтуерен продукт за мобилни телефони.

Богатите и бедните държави не са на едно мнение за основните въпроси, които да бъдат обсъждани, писа по повод срещата Франс Прес. Бедните страни очевидно са заинтересовани от бума в телекомуникациите, докато богатите ще предпочетат да поствят въпроса за контрола на интернет и за свободата на словото в страната домакин.

Би Би Си припомня, че Интернет се "роди" от американски военни и академични и компютърни мрежи, а в Калифорния е седалището на "Айкан" - организацията, която се грижи в Мрежата да не се повтарят имената на сайтовете. От "Айкан" твърдят, че изпълняват само техническа функция и не контролират обмена на информация.

Фактът, че организацията функционира въз основата на меморандум за разбирателство с Министерството на търговията на САЩ, се тълкува от някои като контрол на Вашингтон върху Интернет. През септември ЕС поиска нов орган да управлява Интернет.