Семейството е стигнало до това решение, след като научило за благотворителната инициативата на bTV.

Тухлената къща е в център на подбалканското село Веселиново и от години никой не я обитава. Василеви живеят и работят в Шумен и не успяват да се грижат за наследствения си имот.

"От новините на bTV разбрахме, че има много хора, които са пострадали и останали без къщи. Нямам претенции към етноса, от който ще принадлежат хората, важното е да стопанисват къщата", каза Веска Василева, собственик на къщата.

Сградата е с три широки стаи. Кухнята е просторна и полуобзаведена, има сайвант и изба. Водоснабдена, електрифицирана, с телефон. Големият двор е със собствен кладенец, а черноземът ще се отплати на работливия си стопанин с богата реколта.

"Необходимо е малко почистване, тухлена къща е по принцип, голяма, козметичен ремонт би стигнал за да се приведе във вид", обясни Йордан Василев, собственик.

Леля Тяна не крие радостта си, че отново ще има съседи и обещава с радост да помага: "Ще помогнем, с каквото можем ще помогнем, ще изчистим аз няма да ги оставя хората. Аз искам комшии, радваме се. Най-много, най-много за 20 дена ще изчистим."

Новите собственици ще трябва само да разчистят тревата в двора и да подредят новия си дом.