
Трудовият колективен договор на служителите в БТК изтича на 31 март. От април, повече от 25 000 души в страната остават без защита, ако до тогава не подпишат нов договор. Те настояват това да стане сега, преди приватизацията на компанията.
"Няма никаква прозрачност, как ще бъде направена приватизацията и какво ще стане с работниците",каза Селена Ангелова, служител в БТК.
"Искат да ни направят, доколкото разбираме, временни трудови договори. Затова сме застанали на дъжда и протестираме", обясни Снежана Василева, служител в БТК.
"Настояваме за справедливост, за нов колективен трудов договор, който да ни защитава и който да ни осигурява нормални условия на труд", заяви служителката от БТК Анжела Жулиенова.
"Очакваме добра воля от ръководството, тъй като има между тях разумни хора, които ще разберат тревогите на тези хора, които са тука", каза Личо Личев, секретар на Синдикалната федерация на съобщенията.
Преговаряме с транспортното и социалното министерства, за увеличение от пет на сто на заплатите в компанията, каза пред митинга изпълнителният директор на БТК Бойко Димитрачков. Той припомни, че преди две седмици ръководството е предложило сега действащият договор да се удължи, за да продължат преговорите, но до този момент отговор от синдикатите няма.
От Федерацията на съобщенията към КНСБ казаха, че следващата седмица протестите ще продължат в цялата страна.