Завършиха и последните проверки за спазването на изискванията за пожарна и аварийна безопасност в църквите.

Проверени са над 1 600 православни храмове, манастири и църкви.

Църквите са едни от най-пожароопасните обекти, твърдят огнеборците - заради дървените икони, маслото в кандилата и горящите свещи, а на празниците и заради струпването на много хора. И за да не бъде помрачен най-светлият християнски празник, служители от служба "Пожарна и аварийна безопасност" отново провериха готовността за реакции при възникване на инциденти.
"Ще има осигурени дежурства, част от инспекторите също ще бъдат на разположение при необходимост", поясни Николай Попов - ст. инспектор - "ПАБ"-Русе.

В Русе бяха проверени 70 църкви, манастири и параклиси, в които ще има служби за Великден. В цялата страна е проведен инструктаж за противопожарна безопасност.