Навсякъде демонстрантите заклеймиха политиката на Вашингтон и Лондон и настояха коалиционните сили да напуснат арабската страна.
Демонстрантите в Пасадена, Калифорния, поставиха акцента върху човешката цена на бойните действия. По официални данни досега в Ирак са загинали 1 519 американски войници. Точно толкова чифта войнишки обувки бяха подредени като мемориал.

"Погледнете тези обувки и си представете 20 хиляди или сто хиляди - толкова са убитите цивилни иракчани. Погледнете ги и си представете 1 500 души да стоят тук. А сега си представете, че просто ги няма", призова Айдън Делгадо – бивш войник от армията на САЩ.

Около десет хиляди души блокираха центъра на Рим с антивоенни лозунги и призиви срещу присъствието на италиански и американски войски в Ирак

"Ние сме част от 70-те процента от италианците, които настояват за незабавно изтегляне на войските от Ирак. Отначало изглеждаше, че Берлускони се е вслушал в нашите искания, но после бързо отстъпи", заявиха протестиращите. 

В началото на седмицата Берлускони обяви, че започва изтегляне на контингента през септември, но след обаждане на Джордж Буш обясни, че всъщност не е имал предвид това и не е определял дата.

Десетки хиляди участваха в шествие в центъра на Лондон - и също издигнаха искане за изтегляне на британските войски. Според полицията, протестиращите са били около 45 хиляди, според организаторите - сто хиляди.

В Анкара, Адана и Истанбул демонстрантите осъдиха окупацията на Ирак. Полицията в Анкара попречи на протестиращите да стигнат до американското посолство.

2 хиляди души демонстрираха на централния площад "Синтагма" в Атина, скандирайки "Американски убийци, вън от Ирак".

Над четири хиляди души организираха мирно шествие в Токио, на което призоваха чуждите сили, включително японските, да напуснат Ирак. Демонстрацията се състоя по време на визитата на държавния секретар Кондолиза Райс.