
Това съобщиха за Би Ти Ви от "Гражданска защита". Пътищата на страната са проходими при зимни условия и на места има снегонавявания и заледявания. Има и затворени планински проходи и пътища.
От КАТ предупреждават, че на много места по пътищата има заледявания, а в района на Петрохан и около град Левски има гъста мъгла.
През изминалото денонощие са станали 16 тежки катастрофи. Загинал е един човек, 20 са ранени - един от тях е с опасност за живота. В района на София са станали 6 тежки пътно-транспортни инцидента. Ранени са шестима души.
Повече от четири часа е бил затворен снощи главният път "Е-79" София-Видин край Мездра след катастрофа между два товарни автомобила, съобщиха от РДВР-Враца.
В началото на моста на река "Искър" товарен автомобил се е поднесъл на заледен участък и се е блъснал в насрещно движещ се камион с полска регистрация. Убити и ранени няма. Причина за произшествието е движение с несъобразена скорост от страна на българския шофьор.
Около 2 часа остана затворен тази сутрин главният път Русе-Свиленград след верижна катастрофа край Велико Търново. При несъобразена скорост ТИР с турска регистрация се блъска в движещия се пред него лекотоварен бус, както и в идващия от насрещното платно лек автомобил. Пострадал, но без опасност за живота, е един пътник. Произшествието предизвика километрични колони от товарни автомобили, които пътуват през прохода Хаинбоаз. В момента движението е възстановено частично в едното платно
Всички автомобили трябва задължително да се движат с вериги, а товарните без ремаркета и полуремаркета през проходите Петрохан, Рожен, Пампорово, Превала, в района на Доспат и по пътищата Слънчев бряг-Обзор, Сливен-Ичера и Гоце Делчев-Катунци.
Товарните автомобили трябва да се движат с вериги, без ремаркета и полуремаркета през проходите Троян-Кърнаре, Шипка и по пътищата Сливен-Стара река, Юндола-Велинград, Юндола-Аврамови колиби, Велинград-Сърница, Батак-Доспат и Котел-Омуртаг. Затворени за целия зимен сезон са проходите Твърдица - Елена и Върбишки.