Училището, което от няколко дни протестира срещу смяната на директорката, в момента се контролира от полицаи, които следят да не се стигне до сериозни инциденти.

"Сутринта три колежки влезнахме в 7 без 10 в училище и портиера ни каза, че в 6 и половина училището, директорка, която ни е възстановена по съдебен ред, са влезнали в учителската стая. Слизайки надолу, чуваме само "Танова, Танова, Танова", при което излизайки, виждаме как шестима полицаи върху нея се мъчат да я заключат с белезници и аз се развиках "Как не ви е неудобно това е учител, не е крадец!"", разказа Росица Илкичова, учител по практика.

"Тя тичаше надолу по стълбите и ми каза: Веднага излизайте, защото ще ни приберат! Аз излязах и веднага след мен затвориха вратата. Можете ли да влезете? Можем, но ни е страх. От какво? И нас ли да ни затворят", обясни Росица Илиева, учител по практика.

Новоназначената директорка Венета Михова, срещу която протестират учениците, всъщност е възстановена от съда заради неправомерно увилнение през 1998 година.

"Тя е била при нас и ние знаеме нейните деяния и тормоза, който осъществи преди 2 години. Уволни много от колегите", посочи Евгения Петрова, учител по учебна практика.

Новата директорка твърди, че никого не е уволнявала, нито има намерение да уволнява учители.

"Децата се манипулират и това най-много ме боли, и това е престъппление", заяви Венета Михова.

Протестиращите се надяват министърат на образованието да се ангажира с техния случай и да намери изход от кризата.