По думите му, ако изборите се провеждаха в момента ГЕРБ и Коалиция за България ще останат основните партии, запазвайки позициите си от президентските избори.
Към януари 2012 г. за управляващата партия биха гласували 32,7% спрямо 31,4% от избирателите година по-рано. Павлов обясни, че след известен спад в началото на миналата година доверието в ГЕРБ се е повишило отново през пролетта.
Днес Коалиция за България биха подкрепили 17,8% от участниците в сондажа, а преди година техният дял е бил значително по-нисък - 11,7%. По думите на социолога, избирането на лидера на социалистите за председател на ПЕС е изключителен успех не само за него, а и за България. Към момента доверието в Сергей Станишев възлиза на 18,3%.
Ако вотът за законодателен орган се състоеше сега, категорично няма да гласуват 30% от избирателите, сочат данните от анкетата. Павлов предупреди, че това не означава, че останалите 70% ще отидат до избирателните секции и ще гласуват.
Според социологическото проучване големите губещи са РЗС с 0,3% и партия „Атака” с 1,3%, които няма да влязат в парламента.
ДПС и евентуална партия на Меглена Кунева са с много близки резултати (между 5 и 6%) и в следващото Народно събрание ще се борят за ролята на балансьор. Юлий Павлов смята, че ако Кунева създаде политическа сила тя ще бъде с по-важна роля, защото сред останалите партии няма голямо желание за съставяне на коалиционно правителство с ДПС.
Според анкетата най-одобряваният политик е президентът Росен Плевнелиев - 51,6%, следван от еврокомисар Кристалина Георгиева с 50,8% и премиера Бойко Борисов - 48,95%. Столичният кмет Йорданка Фандъкова се ползва с одобрението на 42,9% от електората.
Класацията на политиците с най-нисък рейтинг оглавяват лидерът на ДСБ Иван Костов с близо 84% неодобрение, лидерът на РЗС Яне Янев с 83%, лидерът на „Атака” Волен Сидеров с 82% и лидерът на ДПС Ахмед Доган с 81%.
При министрите има известно раздвижване в рейтинга на Цветан Цветанов. Вътрешният министър е възстановил донякъде доверието в себе си (33,8%), но този резултат не отчита влиянието на последния скандал със случаите на полицейско насилие.
Земеделският министър Мирослав Найденов се ползва с одобрението на 28,4% от българите, а министърът на външните работи Николай Младенов е с рейтинг на доверие 27,4%.
Симеон Дянков губи стабилно подкрепата на избирателите - 66% е неодобрението за него. Основна причина, според директора на ЦАМ, са някои грешни ходове на финансовия министър като вдигането на пенсионната възраст при условие, че продължителността на живота у нас не се увеличава.
Класацията за одобрение към институциите оглавява президентството. Следват полицията и православната църква.