През 2007 г. Пламен Константинов беше избран за "Лице на годината” в анкета на bTV. На следващата година стана "Мъж на годината”, а в началото на 2011-а, само преди няколко дни, при среща между турския отбор "Зиратбанк”, на който Пламен е треньор, и българския ЦСКА беше освиркан и оплют от българските фенове.

"Не е проблемът в това, че публиката се е опитала да провокира противниковия треньор. Публиката си защитава отбора. Това съм го виждал и на други мачове с други отбори. Проблемът не е в публиката. Проблемът е в някои медии, които провокират хората към това нещо”, каза Пламен Константинов и даде пример със спортен сайт, който "10 дни преди мача пусна анкета не кой ще спечели мача или кой е по-добрият, а дали трябва да бъде освиркван Пламен Константинов в Самоков или не. Това вече е провокация.”

"Оказа се, че трябва да се чувствам виновен, затова, че съм треньор на турски отбор и едва ли не съм виновен, че искам отборът ми да спечели. Пак казвам, проблемът не е в публиката. Те си защитават отбора, опитват се да помогнат на отбора и тях ги разбирам. Аз не реагирах, не съм показал един жест към публиката. Може ли една медия след мача да излезе и... какъвто искаш можеш да ме наречеш, не е нужно да ме харесваш, но не можеш да ме наречеш предател, еничарин, затова, че съм треньор на турски отбор и искам отборът ми да спечели. Това е шокиращото и според мен един от големите проблеми, не само на спорта, на държавата ни, са медиите. Последните 2 години не съм дал едно интервю, което да е излязло във вида, в който съм го дал”, каза бившият капитан на националния ни отбор по волейбол.

Пример за некоректно отношение от страна на медиите е интервюто на Пламен Константинов, което излезе преди няколко дни в спортен всекидневник. "Това не е интервю. Това са мои думи в личен разговор с главния редактор на вестника. Излезе интервю, подписано от друг журналист, който не е говорил с мен. Ако искат да ме опровергаят, да извадят една секунда от разговора на този журналист с мен”, каза спортистът и обясни: "Всичко, което е написано, съм го казал. Не там е проблемът. Първо трябваше да ме предупредят, защото аз изрично казах, че има неща, които не искам да казвам публично. Те умишлено използваха момента, че мача, който беше снощи – ЦСКА със ЗАКСА, привлича интерес към волейбола и го пуснаха точно преди мача. Не е коректно, не само към мен. В това интервю е споменато едно име – на Константин Тюфекчиев, на когото аз съм длъжен да се извиня, въпреки че не е по моя вина. Аз какво си мисля, какво съм чул или какво знам е едно нещо, но ако мои думи отправят обвинение публично към един човек, тогава аз ставам същия.”

"Проблемите в спорта са същите като проблемите в политиката, като проблемите в цялата ни държава. Един от големите проблеми на прехода са част от българските медии. Медиите накараха един Бербатов, който е най-добрият ни футболист, да не иска да стъпи в България”, каза Пламен Константинов.

Волейболистът е категоричен, че иска да живее в България и затова винаги се връща в родината, но според него медиите имат проблем. "Един спортен сайт от две години съм го отрязал, заради една лъжа, която написаха и им казах повече да не ме търсят. След това, което излезе в интервюто онзи ден, те го препечатаха. Споменал съм там, че политиката за това къде отиват българските състезатели е неправилна, особено младите таланти, които трябва да се развиват и са бъдещето на националния отбор. Излязоха с подзаглавие "Пламен Константинов нападна Радостин Стойчев, че похабява българските таланти”, а аз казвам в интервюто, че имаш пет човека таланти, които са бъдещето на българския национален отбор, не можеш да пратиш разпределителя, примерно, на когото разчиташ за в бъдеще, в Русия в някой измислен отбор, защото Русия се слави с това, че от 30 години не може да произведе един разпределител. Трябва да знаеш къде отива. Не можеш да изпратиш две талантливи момчета, като Цецо Соколов и Братоев, във втората шестица примерно на Тренто, само защото Тренто е най-добрият отбор в Европа. Прати ги да играят, тези хора имат нужда да играят.”

"Очевидно омразата продава. Когато се напише в някой спортен сайт нещо позитивно, отдолу няма нито един коментар, но когато напишеш нещо скандално, тогава вече има 100 коментара”, каза Пламен Константинов.

"Аз имам избор с кого да говоря. Но не може, например, давам интервю след мача с "Модена” на една журналистка, която уважавам, и излиза интервюто във вестника със заглавие "Показах на Пранди кой съм”. Попитах я кога казах това нещо в интервюто, тя ми отговори "ще ми повярваш ли, че дадох интервюто с друго заглавие и ми смениха заглавието без да ме питат.”

"Аз мисля, че сериозните журналисти, ако не се обединят и не изчистят нечистотията в собствената си гилдия, защото има сериозни журналисти в България, държавата трудно ще се оправи, не спорта, а държавата. В момента политик е мръсна дума, може да се стигне до положението и журналист да бъде мръсна дума”, завърши Пламен Константинов.