Столицата Триполи е в ръцете на опозицията, но режимът продължава да се съпротивлява. Основният въпрос и днес е: Къде е Муамар Кадафи?
Нов аудиозапис на Полковника беше излъчен по кувейтска телевизия. Той призова жителите на Триполи да прочистят столицата от бунтовниците.
Кадафи добави, че "дискретно" излязъл за кратко навън, без да бъде видян от хората, и не усетил Триполи да е в опасност.
В друг аудиозапис, излъчен по либийска радиостанция, лидерът на Джамахирията заявил, че е в Либия, но е напуснал Триполи. Точното му местонахождението остава неизвестно, след като не беше открит в правителствения комплекс Баб ал Азизия, който снощи силите на опозицията превзеха.
Бунтовниците, превзели комплекса, продължиха и през нощта да се радват на находките в него. Един от либийците намери шапка със златни бродерии в спалнята на Полковника и се зарече да я подари на баща си, пострадал сериозно от режима.
След като разграбиха оръжията, опозиционерите разкъсаха портрети на Кадафи, унищожиха негова статуя и се опитаха да съборят и скулптурата, представляваща юмрук, стиснал американски самолет. Бунтовниците истински се зарадваха на голф количките, с които лидерът имаше навика да развежда гости из имението си.
Една от причините за пълното информационно затъмнение около случващото се в Триполи е фактът, че десетки чуждестранни журналисти остават блокирани в луксозен хотел в центъра на столицата. Хотел "Риксос", в който цената на нощувката е 400 долара, е едно от малкото места, които все още са под контрола на правителствените сили.
В хотела няма интернет и телевизия, а мобилните телефони често губят обхват. Журналистите са принудени да носят бронирани жилетки и каски заради заблудените куршуми. На ръкавите им пък има ленти с надпис на арабски: "Не стреляйте, ние сме от медиите".
Първият етаж на хотела все още се охранява от военни на Кадафи. От тях журналистите получават изопачена информация за събитията в Триполи.
Към невъзможността да си вършат работата се прибавят и чисто житейски неудобства. Токът в сградата често спира. Има и опасения, че хранителните запаси ще се изчерпят до няколко дни.