Емблемата на НАТО в градинката между Министерския съвет и президентството е направена от сини и бели камъчета. Няколко дни работници от "Озеленяване" редиха натовската звезда, специално за тържествата на 2-ри април.
Бай Иван Яшев тази година ще навърши 70 години. Работи в "Озеленяване" към Столична община. Годините минават, но имам още сили да направя и аз нещо за НАТО, казва бай Иван. Той участва активно в изграждането на натовската звезда.
Първоначалната идея на организаторите на тържествата за приемането ни в НАТО била натовската звезда да е от теменужки,но теменужката е нежно цвете,т я не издържа на времето, казва бай Иван. Още няколко градинари потвърдили неговото мнение. Тогава решили натовския символ да бъде от сини камъчета.