Едно малко селце в Странджа планина успява да развива истински селски туризъм. Заради това, че се намира близо до турската граница, повече от 60 години село Бръшлян е било затворено за външни посетители и е запазило атмосферата от началото на миналия век. В момента селцето има само 40 жители и повечето вече са свързани с туризма.

Когато влязат в някоя от старите къщи, гостите на Бръшлян могат да видят местни жени, които предат, чепкат или тъкат овча вълна от тукашните стада и пеят странджански песни.

След като видят, старинната черква и килийното училище, гостите се канят на трапеза с местни ястия. Всичко на трапезата - млякото, меда, зеленчуците и плодовете са произведени в селото.

Мария Кючюкова е дошла от Созопол, а съседът й Георги - от Бургас, за да посрещат чужди туристи насред Странджа. И двамата сами се грижат и за стопанството, и за старите къщи.

"Много трудно се подържа старата къща. Сам я подържам. Е, помагат и приятели, ама идват основно за чеверме през лятото", обяснява Георги Кудунов.

В селото има едно единствено дете - 6-годишният Дойчин Стаматов.

Преди три години почти всички в Бръшлян били без препитание и никой не е вярвал, че селският туризъм може да потръгне. Днес цялото село е впрегнато в организацията на екологичен и селски туризъм