Полски историци създадоха 3D филм, който показва опустошенията във Варшава през Втората световна война.

Директорът на Музея на Варшавското въстание заяви, че филмът е предназначен предимно за младите хора, които не са наясно до каква степен полската столица е била разрушена.

Били са нужни 40 специалисти и две години за създаването на петминутната сцена от птичи поглед, която документира обречената борба на града срещу нацистките окупатори. Филмът ще се излъчва в музея.

Специалистите са използвали исторически кадри за компютърната симулация на полет над града в началото на 1945 година, който показва срутени мостове, цели квартали с опожарени къщи без покриви и изравненото със земята варшавско гето.