Решението е на Министерството на образованието и науката след анализ на нормативната база и консултации с Министерството на вътрешните работи и Министерството на здравеопазването, съобщиха от просветния пресцентър.

Според образователното ведомство вписването на кръвната група в личните карти на учениците е в интерес на здравето и сигурността на децата. Личната карта ще съдържа освен снимката, имената, класа и училището на ученика, точния адрес и телефона, както и телефон, адрес и имената на родителя или настойника.

Идеята да се вписват кръвните групи в личните карти на учениците възникна след инцидента в дискотека "Индиго", където през декември загинаха седем деца. Новите лични карти ще струват 1 стотинка. Снимка ще има и в бележника на ученика. Бележникът ще струва 9 стотинки. Документите вече се продават.