Тигрите, иззети при операция „Октопод”, отново са при собственика си в „Кремиковци”.
Йордан Стоянов, по-известен като малкия Дамбовец, е на свобода с мярка „подписка” и обмисля да заведе иск към държавата за издръжката на животните.
Хищниците бяха открити и иззети от дома му при операцията.
С Йордан Стоянов, за когото тигрите са сбъдната мечта, се срещнаха Генка Шикерова и Миролюба Бенатова.
„Значи, това е приятелско мъркане. По този начин показва, че е ок. Харесва ви”, обясни той.
За Йордан Стоянов, известен като Малкия Дамбовец, тигрите - три на брой, и един ягуар, са сбъдната мечта.
„И, може би, това ми е най-голямото престъпление. Че това са ми детските мечти, включително и конете и други детски мечти, които ги следвам. И детето в мен е живо. И до последния час ще бъде живо. Ще си следвам детските мечти”, категоричен е Стоянов.
А мечтите му са: „Да имам животни, да имам тигри, да имам лъвове, да се чувствам добре. Да се чувствам добре между тях”.
Йордан - някога работил като електротехник от „Кремиковци”, отглежда тигри от 10 години. Имало период, когато се разхождал с хищниците из квартала. Казва, че вече е помъдрял.
„Голям кеф е. Да се разхождаш с тигър по улиците. Обаче е безотговорно. Правил съм го по гората, защото Балкана е в непосредствена близост на около 300 метра по права линия”, разказва той.
Стоянов твърди, че не е скъпо да храниш четири хищника. Месечно му струвало около 1500 лева.
Йордан има и конюшня с близо 50 коня. И за тях казва , че не тежат финансово.
Йордан Стоянов и брат му Стоян нашумяха като част от групата на Алексей Петров с обвинение за източване на „Кремиковци”.
Йордан обаче няма обща фирма с брат си и по документи няма бизнес със скрап.
Твърди, че плаща 200 000 лева лични данъци, но като бизнес ни показва само два магазина и пицария в „Кремиковци”.
„Не съм искал да развивам бясна кариера, защото ще ми отнеме от свободното време, а свободното време ми е приоритет”, казва Стоянов.
А свободното си време го уплътнява с разходки – „Обиколил съм половината свят, че е грозно да кажа – целия”.
„Това е моят свят. Това е моят чудесен живот. И дебело подчертавам, че съм много щастлив. Пожелавам на всички хора да са токова щастливи, колкото съм аз и света ще бъде по-добър”, споделя Стоянов.
Има и неосъществени мечти - да свали 30 килограма и да се качи на Еверест.
Йордан казва, че вярва в съдебната система. Твърди, че е рано да каже от къде прави по милион на година, но също така е категоричен, че има документи за всичките си доходи. Законни.
Целия репортаж на Генка Шикерова и Миролюба Бенатова от имението на Дамбовците гледайте в понеделник, 1 март, в предаването "Тази сутрин".