Сега Фондацията за спасяване на дивите животни реши да пусне животното на свобода, след като стопаните му обявиха, че повече не могат да се грижат за него.
Гибонът Сумли е прекарал целия си живот заключен в клетка, защото собствениците се бояли, че може да избяга и да нападне други хора. Служители на Фондацията за спасяване на дивите животни цял час рязаха ръждясалите железни пръчки на клетката, преди да успеят да измъкнат животното и да го откарат в приюта на организацията в Банкок. Там Сумли ще прекара няколко седмици, преди да бъде пуснат на свобода. 

В Кения, в природния резерват Тсаво, живеят лъвове-човекоядци. Те отдавна привличат интереса на учени и авантюристи от цял свят, превърнали са се в герои на книги, документални и игрални филми. Склонността им да нападат хора обаче не е единственото, което ги прави уникални. Те се различават от събратята си и по външен вид. Мъжките екземпляри имат съвсем малка, или никаква грива. Плешивите лъвове-човекоядци са с много силно развито чувство за собственост и не допускат други мъжкари в стадото.

Най-младите членове на Берлинската зоологическа градина бяха показани пред журналисти за първи път, откакто се родиха. Новите пухкави попълнения са двойка амурски леопарди близнаци, родени миналия месец. Родителите им, Лена и Негус, са подарък от Московската зоологическа градина и това е първото им успешно чифтосване. Амурският леопард е най-редкият от своя вид. Родината му е южен Сибир, по границата с Китай и Северна Корея. Той има по-гъста козина и е пригоден да оцелява при по-сурови условия и температури, достигащи до минус 30 градуса по Целзий.