Срокът за подаване на заявления до британското правителство за изплащане на компенсации на жертви на нацисткото преследване изтича в края на март тази година, съобщиха от Информационната служба на Британското посолство в България.
Обезщетенията ще се плащат по схемата за компенсации на лица, чиято собственост е била конфискувана според военното законодателство на Великобритания през Втората световна война.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google