По думите й късното им обявяване не е проблем, тъй като ще има достатъчно време да бъдат показани през предизборната кампания. „Нека да ги оставим да си свършат работата там, където са техните постове и позиции в момента”, призова тя.
Фидосова обаче отказа да обвърже името на регионалния министър Росен Плевнелиев със слогана на партията „Градим България”. Според нея новото мото е продължение на предишното – „Да докажем, че България може”.
„Доказахме, че България може да строи, че България може да бъде финансово стабилна страна, че България може да реформира и да има модерно здравеопазване и образование. Думата „градим” е естествено продължение на това, което сме правили досега. Ние изграждаме, продължаваме да развиваме България”, обясни тя.
Искра Фидосова отбеляза още, че партията в момента не получава дарения от физически лица за финансиране на предизборната кампания. А досега те в цялата страна са не повече от няколко хиляди лева. „Работим само със субсидията, която се определя според броя гласове. На всеки глас по 15 лева”, обясни съпредседателят.
Относно изборния туризъм тя бе категорична, че с приетите промени в закона, свързани с уседналостта, вече са дали положителен резултат. Регистрация на избиратели с тази цел е била извършвана само в периода от осем дни след ветото на президента и решението на Конституционния съд. А техният брой е до 500 души, което не би трябвало да повлияе значително на целия изборен процес, коментира Фидосова.