
Резолюцията ще разшири ролята на ООН и ще намали тази на Съединените щати, каза член на съвета. Според него документът дава достатъчно време на съвета да организира избори и да се изработи конституция на Ирак.
Помолен да коментира факта, че в резолюцията не се определя точна дата за изтегляне на коалиционните сили от Ирак, ал Рубаи отговори, че е прекалено рано да се говори за това, защото чуждестранното военно присъствие остава и по-нататък необходимо за сигурността на Ирак.
Европейската комисия също приветства гласуването на резолюцията, в която вижда положителен сигнал преди предвижданата конференция на страните-дарителки за възстановяването на Ирак в Мадрид на 23-ти и 24-ти октомври.
Посланикът на Сирия в ООН изрази надежда, че резолюцията ще има положителен ефект върху обстановката в района. Той не уточни причините, поради които Сирия накрая се присъедини към предложения от САЩ текст, като подчерта, че страната му е взела решението "да се присъедини към консенсуса" след консултации с Русия, Франция, Германия и Япония.
Пакистан съобщи, че няма да изпрати войски в международните сили в Ирак.