Работници без трудови договори или осигурени на четиричасов работен ден при реален осемчасов - това са най-често срещаните нарушения при последните проверки на Главната инспекция по труда. Днес мишена на инспекторите в Гоце Делчев се оказа и депутатски брат.

Благой Андонов, който е брат на народния представител от ГЕРБ Георги Андонов, притежава магазини в Гоце Делчев. Инспекторите установиха, че в обектите работят хора, които не се осигуряват върху реалните си доходи и взимат пари на ръка.

При проверките се появи и самият Благой Андонов, който обаче заяви пред камерата на bTV, че не може да обясни ситуацията и не е запознат с договорите на служителите си.

Депутатът Георги Андонов днес не беше открит за коментар.

Всяка седмица за последните няколко месеца има поне по трима хванати в нарушение работодатели. Инспекторите за благоевградски регион са 11, а търговците - 15 000.