Малка Македония влезе със страшна сила в световната геополитика. Според скопския вестник "Дневник", петата по площ и население държава в света - Бразилия, се управлява от македонка.

На началната страница на "Дневник" може да се прочете, че "Пиринска мома ръководи Бразилия".

Вестникът променя и географията на Балканския полуостров като пише, че бащата на Дилма Русеф е "роден в Габрово, в Пиринска Македония".

По-надолу изданието все пак великодушно уточнява, че Петър Русеф е роден в Габрово, Пиринска Македония, в България.

Припомняме ви, че заради спорове с Гърция за историческото наследство, страната беше принудена да смени знамето си. Атина не е съгласна и с името Македония, и блокира членството й в НАТО.

Така югозападната ни съседка продължава да си няма име и официално се нарича Бивша Югославска Република Македония.