Граничен пункт Рас Аждир - от тунизийската страна на границата с Либия. За около 2 седмици там изникна бежански лагер с размера на Габрово. Тук има хора от всички раси и континенти.
„Чакаме от три дни, но никой не идва. Много е трудно да си тук, защото няма храна и вода”, каза един от чакащите Хилал Одийн.
Сраженията в Триполи принудиха хиляди да търсят спасение в съседен Тунис. Рас Аждир е най-близката точка, но за бежанците там перспективите не са добри. Самият Тунис беше разтърсен от революция преди месец. Властта е млада и има собствени проблеми, за да вземе мерки за назряващата хуманитарна криза.
„Полицаите в Триполи бяха много лоши. Взеха ни всичко - взеха ни парите, часовниците, мобилните телефони”, разказа Махмуд Абдула.
Човекът признава, че успял да скрие 900 долара в обувките си и се надява с тях да се добере до дома. Той, както хиляди други египтяни се оказват в тежката ситуация да избягат от една революция в друга с надеждата да се приберат в родината си, където трета революция се проведе наскоро. Въпреки цялата бъркотия египетската армия успя да реагира. Тя изпрати кораб, който ще прибере 1200 души.