Американската федерална агенция по наркотиците обвини тринадесет жители на Сан Диего в участие в мрежа за разпространение на наркотици. Повече от сто души били включени в мрежата, която има клонове из цялата страна.
До момента са задържани общо 67 души.
Петдесет и четири заповеди за арест са издадени в Кливланд. Полицията е заловила 350 000 долара, конфискувала е автомобили и е замразила банкови сметки, които имат връзка с разследването.
Властите обявиха, че наркомрежата се е занимавала с внос на таблетки от Канада в Щатите. След това лекарствата се продавали на лаборатории в САЩ и Мексико, където се преработвали до метамфетамин. Лекарствата съдържали хистаминов препарат псевдофедрин, който се продава свободно в Канада, но в САЩ е в списъка на субстанциите под контрол. Медикаментът съдържа предимно метамфетамин, по-известен като "спийд".
Неговият ефект се приближава до този на кокаина.
Властите съобщиха още, че част от парите от продажбата на тези лекарства са били прехвърлени в Близкия Изток. В момента се разследват връзките на трафикантите с евентуални терористични организации.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















