Според него използването на скандали в политиката не е нещо ново, а е характерно през последните 20 години. "Проблем е опитът с много думи да се премълчи нещо. Думичката "компромат" е начин да се мълчи. Същинският въпрос е истина ли е или не е истина? Може ли истината да бъде компромат?", попита Георгиев.
"Има две качествено нови неща, които се случват в България през последната година и половина. Едното е, че за първи път имаме министър-председател, който съвместява и длъжността на говорител на правителството. Ако едното не му пречи на другото, той се справя добре. В този смисъл той се превръща в последна инстанция както при взимането на решенията, така и при тяхното огласяване", смята PR експертът Диана Дамянова.
"Очевидно, че методите на управление в този кабинет допускат министрите да бъдат подслушвани. Аз обаче много остро възразявам, струва ми се, че цялото общество би възразило, този метод да се използва срещу останалите групи хора в България, например лекарите", каза още Дамянова.
Според нея лекарското съсловие е изключително силно ударено с огласените телефонни разговори. По думите й лекарите са съществена част от българската интелигенция и ако са демотивирани, те могат "да хързулнат топката в неправилната посока".
"Не може да има нищо общо между политическото говорене на Георги Първанов и на Бойко Борисов", каза Георгиев. Според него стилът на говорене на езика на публиката е нещо, което се е наложило пред последните 20 години. По повод това, че голяма част от хората харесват този стил, той заяви: "Ако всички мислим по един и същи начин, значи не мислим достатъчно. Политическото говорене няма за цел само да се харесва на широката публика, то има и други функции". По думите му езикът е и форма на мисленето, освен форма за комуникация.
"В изкуството, а говоренето е изкуство, няма "трябва" или "не трябва" по отношение на публиката. Публиката харесва това, което е по-близко до нея и това, че в България се е намерил един политик, който да говори на нейния език, предизвиква моето уважение. Бих призовала всички, които работят с политика, да се държат по подобен начин на Борисов и в никакъв случай по подобен начин на Първанов, където има много красиви изречения, но аз трудно долавям смисъла на това, което всъщност се казва", заяви Диана Дамянова.
"В прякото общуване с народа се постигат много по-бързо резултати, друг е въпросът дали си искрен с народа", допълни тя. Според нея скандалът със СРС-тата в очите на голяма част от хората Борисов изглежда неискрен. Дамянова каза още, че в подобни кризисни ситуации най-доброто решение е да се каже истината.
"Ако стойността на истината е твърде тежка, то тази на мълчанието е два пъти по-тежка", заяви тя.
"Истината няма свойството да бъде страшна, да бъде неморална, да бъде компромат. Истината е това, което е достойно за всеки един политик, поставен в такава ситуация. Да не говорим, че тя би пасвала и на търсения от Бойко Борисов имидж на човек, който се държи като мъж в политиката".